DOLCE VITA

İmtiyaz mabedi

Crème de la crème’in Milano'daki son gözdesi Palazzo Ralph Lauren. Burada özel dokunmuş kumaşlardan egzotik derilere, göz alıcı mücevherlere her şey var. Kulüp, sadece davetle üyeliğe kabul ettiği kişilere ayrıcalıklı bir alışverişin kapılarını açıyor.

Eren Başağan

Alışverişinizi özel kılan nedir? Tarzınız mı, satın aldığınız ürünler mi, seçtiğiniz mağaza mı? Bu soruyu Ralph Lauren yanıtladı. Şirketin Milano’daki tarihi binası Casa Campanini’nin içinde üyelere özel ilk lüks kulübünü açtı. Mekân 1.110 metrekare alan üzerine kurulu.

İlk kez markanın İlkbahar/Yaz 2016 sunumuna ev sahipliği yapan Palazzo, üyelerine sıradışı parçalara ulaşma ve burada edinecekleri benzersiz deneyimlerden zevk alarak Ralph Lauren’in dünyasını keşfetme olanağı sunuyor. Palazzo’da kadın ve erkekler için lüks kıyafetler, aksesuarlar, saatler, mücevherler ve ev koleksiyonları müşterilerine özel vitrine çıkıyor; yeni koleksiyonlar tanıtılıyor; zanaatkâr işi parçalar gözler önüne seriliyor.


  

Seçkinlerin mekânı
Milano Moda Haftası'nda açılan Palazzo Ralph Lauren, şirketin ana mekânı Casa Campanini'nin içinde,
son derece lüks, aynı zamanda sıcak bir atmosfere sahip.


 Casa Campanini’nin içinden özel bir asansörle ulaşılan Palazzo’da, kadınlar ve erkekler için iki ayrı resepsiyon bulunuyor. Mağaza mağaza dolaşarak alışveriş yapmayı, yüksek standartlarını düşürmek olarak algılayan kadın müşteriler burada rahatça sezonun kendi bedenlerine ve renk zevklerine uygun son parçalarını seçiyor.

Erkekler için de ‘mor etiketli’ alan bulunuyor. Bu bölüm bir sipariş atölyesine benziyor. Ender bulunan, çok özel dokumaya sahip, bir çeşit 'bulunmaz Hint kumaş'larından ölçüye göre takım elbiseler, egzotik derilerden ısmarlama ceketler yaptırılabiliyor. Elbette Ralph kesimi ve dikimiyle! Kulüp atmosferinde yapılan alışverişin ardından üyeler, şehrin olağanüstü manzarasına hakim şirin terasta, özel şefin damak tatlarına uygun hazırladığı lezzetleri deneme olanağı da buluyor.


Ralph Lauren markasını tercih edenler için Palazzo, en üst düzey alışverişi simgeliyor. Tabii sıradan ölümlüler için değil. Zira Monako Prensi Albert ile göz göze gelebileceğiniz, eski New York belediye başkanı milyarder Michael Bloomberg ile selamlaşabileceğiniz kulübe yalnızca davetle üye olunabiliyor; randevu ile gidilebiliyor. Bizden duymuş olun; Palazzo’ya pek yakında yenileri ekleneceğe benziyor.

 

TEMPO

Diğer Yazılar

Önce Obje Vardı EKİM 2016

Mercan Dede: “Kalbimizin çarptığı her an umut vardır”

Mercan Dede, neye üflediği ruhuyla tanınan biri ama onunla sohbet etmek deyim yerindeyse engin bir denizde sonsuzluğa doğru yüzmek gibi. Tabii bu eylemde kumsala havlu yerine, tüm yargılarınızı bırakıyorsunuz. Kendisiyle, 4 Ekim-5 Kasım tarihleri arasında Ekavart Gallery’de gerçekleşecek ‘Büyülü Çarklar’ adlı sergisi için bir araya geldik. Ve semazenlerin dönmesi, yaşamın dönüşümü, insanın değişiminin metaforu olan bu çarkların, yani aslında Mercan Dede’nin iç dünyasına uzandık.

DEVAMINI OKU
Önce Obje Vardı MAYIS 2016

Ekranlı hayata, ekranlı sanat!

Çağdaş müzelere kalıcı olarak girmeye başlayan işler ya da sanat galerilerinde sıkça gördüğümüz çalışmaların yanı sıra, şu sıralar İstanbul’daki üç büyük sergi de dijital sanat temelli. Bu gelişmeden yola çıkarak, uzmanlarla dijital sanatın Türkiye’deki ilerleyişini masaya yatırdık. Sonuç, güncel teknolojik hayat örgümüzün bunu gerekli kıldığı...

DEVAMINI OKU
Önce Obje Vardı AĞUSTOS 2016

Woody Allen: Dâhi mi, sapkın mı?

Son filmi ‘Café Society’nin vizyona girmesinin arifesinde, Woody Allen’ın, eski sevgilisi Mia Farrow’un evlatlık kızı Soon-Yi’ye âşık olup evlenmesi ve yedi yaşındaki üvey kızı Dylan’a taciz iddiaları ABD’de her zamankinden daha şiddetli bir tartışma konusu. Yoksa bugüne kadar izlediğimiz tüm Freudyen karakterlerin toplamı Woody Allen’ın ta kendisi mi?

DEVAMINI OKU